Estetické ošetrenia

Aplikácia Botoxu

Čo je to botox?

Prečo je botox najžiadanejším estetickým ošetrením na svete?
Botox - botulotoxín je jeden z najsilnejších bakteriálnych toxínov. Je to čistá bielkovina, ktorá spôsobuje vyhladenie mimických vrások. Najčastejšie sa využíva na vyhladenie vrások medziobočia, čela alebo v okolí očí ale využíva sa aj pri hyperhydróze (nadmerné potenie) podpazušia.

Priebeh aplikácie

Po dôkladnej konzultácii a vyznačení aplikačných bodov sa dezinfikuje miesto ošetrenia a aplikuje sa botulotoxín do svaloviny inzulinkou. Aplikácia môže mierne bolieť. Celý priebeh ošetrenie trvá pár minút.

Efekt aplikácie

Efekt terapie sa začne rozvíjať postupne, asi 48 - 72 hodín po zákroku a úplne sa rozvinie do 14 dní po zákroku. Dĺžka trvania rozvinutého efektu je individuálna, približne 6 mesiacov. Závisí od množstva aplikovanej látky a od miesta ošetrovanej oblasti.

 

U ošetrenia zameraného na odstránenie potenia trvá účinok 9 až 12 mesiacov.

Miesta aplikácie

Výbornou lokalitou sú vrásky okolo očí, medzi obočím a na čele. Menej bežné sú aplikácie okolo úst, ústne kútiky, šija a nos. Aplikáciou botoxu sa však dá dosiahnuť aj jemné zdvihnutie obočí, riešiť asymetria a podobne. U nás aplikujeme botulotoxin aj na odstránenie potenia v oblasti podpazušia, dlaní a chodidiel. Na liečbu botulotoxínom vynikajúco reagujú dynamické a nefixované mimické vrásky. Aplikácia botulotoxínu je vhodná v každom veku, závisí len od miesta a techniky aplikácie a samozrejme aj stavu pokožky.

Kontraindikácie

Alergia

Ak má klient alergiu na niektorú zložku prípravku.

 

Tehotenstvo

V prípade tehotenstva a kojenia.

 

Zrážanie krvi

Poruchy zrážania krvi, zápalu v mieste vpichu.

 

Svalové ochorenia

Nervovo svalové ochorenia:

 • Myastenia gravis
 • Lambert Eaton syndróm

Užívanie liekov

V prípade užívania niektorých liekov:

 • aminoglykozidové antibiotiká
 • spektinomycín
 • myorelaxanciá
 • lokálne anestetiká
 • nesteroidné antireumatiká
 • antikoagulanciá
 • blokátory kalciových kanálov
 • antimalariká
 • sukcinylcholín
 • tubocurarín
 • inhibítory cholinerázy
   
gummy smile

Aplikácia botulotoxínu v tomto špecifickom prípade nekoriguje vrásky, ale úsmev. Cielenými vpichmi dokážeme skorigovať obnažené zubné krčky (tzv. gummy smile) na niekoľko mesiacov. Táto procedúra je určená pre tých, ktorých trápia odhalené ďasná.

 
masseter

Aplikáciou botulotoxínu do žuvacieho svalu sa tento sval uvoľní a zovretie a prípadné škrípanie zubami nie je také silné. Toto uvoľnenie svalu vedie k jeho stenčeniu, zmierneniu škrípaniu zubov aj súvisiacich bolestí hlavy a tiež k efektu zúženia či zjemnenia tváre. Botoxová injekcia do žuvacieho svalu je ideálna pre klientov, ktorí škrípu zubami či zatínajú čeľuste a pre klientov, ktorým sa nepáči tvar ich tváre kvôli štvorcovému tvaru alebo silnej čeľusti, prípadne chcú vyzerať viac žensky. Klienti môžu očakávať, že zvieranie čeľustí ustúpi do týždňa a plný efekt stenčenia čeľuste môžu očakávať približne jeden mesiac po liečbe, kedy sval postupne atrofuje.

Kyselina hyalurónová

Čo je kyselina hyalurónová?

Kyselina hyalurónová je telu vlastná látka, ktorá sa nachádza takmer v celom našom organizme. Je to polysacharid (zložený cukor), ktorý je prirodzenou súčasťou ľudského tela, kde tvorí jednu z hlavných zložiek medzibunkovej hmoty a je vo veľkom množstve zastúpená v koži. Jej významnou vlastnosťou je schopnosť viazať vodu, čím hydratuje pokožku, dodáva jej objem a zároveň vytvára vhodné prostredie na novotvorbu kolagénu. Zvyšuje regeneračnú schopnosť kože.

Priebeh alpikácie

Prirodzená schopnosť produkcie kyseliny hyalurónovej v tele vekom klesá. Jednoduchou injekčnou alebo kanylovou (tupá ihla) aplikáciou kyseliny hyalurónovej do kože a podkožia sa dá dosiahnuť okamžité zlepšenie vzhľadu obnovením strateného objemu a vyhladením povrchových a hlbokých vrások na tvári, krku, dekolte a rukách.

Efekt aplikácie

Efekt sa začne rozvíjať postupne. Plný účinok sa prejaví po 1 až 2 týždňoch. Vtedy začne kyselina hyalurónová viazať vodu a vrásky prirodzene vyplní. Efekt vydrží 8 mesiacov až jeden rok.

Zväčšenie pier

V závislosti od vhodne zvoleného typu výplne pridá perám objem, zvýrazní kontúry, vyplní vrásky, alebo len jemne dodá hydratáciu povädnutým, presušeným perám.

Čo vieme korignovať?
Okrem zvýraznenia pier, alebo ich hydratácie, je možné kyselinou hyalurónovou:
 • korigovať asymetriu pier
 • odstrániť drobné „fajčiarske“ vrásky nad hornou perou
 • nadvihnúť poklesnuté ústne kútiky

 

Contouring tváre

Contouring tváre je metóda, ktorá napomáha modelovať a spevňovať kontúry tváre, dodávať stratené objemy do miest, ktoré sú typické pre úbytok podkožného tuku procesom starnutia.

Pri zákroku sa aplikuje zosieťovaná kyselina hyalurónová injekčne ihlou alebo kanylou (tupá ihla), pomocou ktorej sa zvýrazňujú lícne kosti, robí sa korekcia nosa, modeluje sa brada a oblasť dolnej sánky, doslova sa obnovujú kontúry tváre.

Zvýraznením kontúr tváre dochádza k redukcií statických vrások, ako sú:
 • nosovo ústne vrásky
 • marionetné vrásky (od ústnych kútikov smerom k sánke)
 • harmonikové vrásky (od ústnych kútikov smerom k ušiam)
Výsledok je viditeľný ihneď po aplikácii.
 

 

Odstránenie kruhov pod očami
 

Prevratné ošetrenie tmavých kruhov po očami. Zbavte sa ich na počkanie. 

Aplikáciou kyseliny hyalurónovej dochádza k vyplneniu strateného objemu, a tým aj k odstráneniu tmavých kruhov.

Na odstránenie kruhov pod očami používame Teosyal Redensity II, prvý gél na báze kyseliny hyalurónovej, špeciálne určený na ošetrenie jemnej a citlivej oblasti okolia očí, ktorý má výnimočné zloženie.

Neinvazívne tvarovanie nosa 

Nechirurgický spôsob korekcie nosa. Procedúra je určená pre všetkých, ktorí túžia podstúpiť úpravu nosa, pretože sú nespokojný s jeho tvarom, alebo sa boja chirurgického zákroku. Pričom preferujú neinvazívny prístup.

Materiál

V EstetikDerm robíme prevažne s vysokokvalitnou kyselinou hyalurónovou švajčiarskej značky @Neauvia. Táto kyselina je vysoko bezpečná, termostabilná - odolná voči vysokým teplotám - v tele sa odburáva na 100%. Pri kombinácii s inými značkami sa nemáte čoho báť. Okrem @neauvie robíme so značkami @belotero a @juvederm.

 

Niťový lifting

Čo je niťový lifting?

Zákrok vhodný na vypnutie ochabnutých kontúr tváre, pri ktorom sa využívajú špeciálne nite z bio-kompatibilného materiálu, ktoré nevyvolávajú nežiadúce reakcie. Nite sú vhodné aj pre alergikov. Na niťový lifting sa využívajú rôzne typy nití a sú určené podľa individuálnych potrieb klienta. O vhodnosti zavedenia nití, či zvolenia jednotlivého zákroku rozhoduje lekár na základe konzultácie a problému klienta.

Priebeh zákroku

Neinvazívny ambulantný zákrok sa vykonáva bez použitia skalpela. Po znecitlivení kože špeciálnym krémom obsahujúcim lokálne anestetikum sa postupne podľa schémy zavádzajú do podkožia jemné ihly, na ktorých sú navinuté rôzne typy nití. Zákrok nezanecháva po sebe žiadne stopy vo forme jaziev a je minimálne bolestivý. Účinok mezonití je viditeľný okamžite.

Efekt zákroku

Efekt zákroku: 

 • kontinuálna stimulácia a efektívna regenerácia bez bolesti
 • podporuje rast tkaniva na ošetrovanej oblasti pomocou účinných látok 

Účinky:

 • hladká a zdravá pokožka,
 • žiadne vrásky,
 • okamžitý lifting s okamžitým účinkom.
Niťový lifting

Niťový lifting mini invazívnym spôsobom preformuje tvár, obnový objem bez použitia skalpela. Nezanecháva jazvy a nite môžu byť použité na všetky oblasti tváre a krku, čo vedie k čerstvejšiemu a mladistvejšiemu vzhľadu. Doba zotavenia je minimálna. Niťový facelift ponúka kombináciu dvoch efektov: liftingu a regenerácie.

Foxy eyes

Pomocou foxy eyes dosiahneme vypnutie pokožky v oblasti očí, pretože aplikáciou niťového liftingu na vonkajšej strane obočia dôjde k pozdvihnutiu poklesnutej časti tváre. Lifting je prevenciou proti starnutiu a v miestach aplikácie dochádza k obnove tvorby kolagénu. Zákrok je určený skôr mladším klientkam, pretože ročníkom cca po 40 sa oslabuje tkanivo v oblasti cela, pokožka je jemnejšie a tenšia, viac pohyblivá, takže nitky sa veľmi nemajú o čo zachytiť, môžu presvitať a hlavne u starších žien vyzerá takto zošikmene obočie veľmi neprirodzene.

 

MEZOTERAPIA

Čo je mozoterapia?

Mezoterapia je aplikácia mezoterapeutických roztokov, ktoré sa aplikujú do pokožky s cieľom biorevitalizácie. Mezoterapeutické roztoky obsahujú rôzne zložky, ako sú napríklad nezosieťovaná kyselina hyaluronová, vitamíny, antioxidanty, minerály, aminokyseliny, peptidy, rastové faktory, kmeňové bunky, depigmentačné látky, lipolytické látky, všetko v závislosti od potrieb kože, čím sa jednotlivé mezoterapeutické  “koktaily” od seba odlišujú. V závislosti od svojho zloženia pôsobia na hydratáciu pleti, skvalitnenie jej tonusu a elasticity, redukciu vrások, depigmentáciu - ak majú depigmentačné (bieliace) zložky - redukciu vypadávania vlasov a zlepšenie ich kvality alebo na redukciu tuku v koži - lipolýzu.

Priebeh ošetrenia

Mikroinjekciami sa intradermálne aplikuje sterilný biologický roztok plný vitamínov, aminokyselín, antioxidantov a koenzýmov priamo do pokožky. Aplikuje sa na tvár, krk a dekolt. Tieto látky sa vstrebávajú postupne do hlbších vrstiev kože a zlepšujú jej hydratáciu. 

Efekt ošetrenia

Efektívne udržiava hydratáciu a tonizuje pleť. Podporuje regeneráciu buniek vďaka obsahu kyseliny hyalurónovej, komplexu rastových faktorov, vitamínov a minerálov. Aplikujeme ju na tvár, krk, dekolt a ruky. Kúra pozostáva zo 4 sedení, v intervaloch, ktoré Vám odporučí lekár. Kúru je potrebné opakovať v 3 až 6 mesačných intervaloch.

Miesta ošetrenia

Mezoterapiou ošetrujeme tvár, krk, dekolt, ruky za účelom zlepšenie kvality pleti, rôzne oblasti ako brucho, stehná, boky pre strie, spevnenie pokožky, resp. redukciu tuku.

 

 

Mezobotox

Je injekčná aplikácia mezoterapeutických roztokov a riedeného botulotoxínu do pokožky. Aplikuje sa do povrchovej vrstvy pokožky, nie do svalov, čím pôvodná mimika ostáva, dochádza k vyhladeniu jemných vrások, liftingu pokožky, redukcii tvorby mazu a potenia, zmenšeniu pórov.

 
 
 
Mezolift

Je injekčná aplikácia mezoterapeutického roztoku, ktorý obsahuje zmes vitamínov a kyseliny hyalurónovej. Ošetrením sa zvyšuje hydratácia, prekrvenie, následne tonus pokožky a vyhladenie povrchových vrások.

 
 
 

Drakulaterapia

Čo je plazmalifting?

Jedinečná Švajčiarska technológia biologického omladenie pokožky Regen Plazma - je to autológna plazma A-PRP bohatá na krvné doštičky, ktorá dokáže omladiť pokožku na bunkovej úrovni za pomoci vlastnej plazmy.

Priebeh ošetrenia

Princípom tejto technológie je biostimulácia kolagénových buniek, ktoré sa nachádzajú v pokožke. Vlastná plazma bohatá na krvné doštičky v pokožke uvolňuje rastové faktory a spúšťa proces regenerácie. Cellular matrix-RegenPlazma je doteraz najčistejšou formou aplikácie krvnej plazmy za účelom omladenie pleti, pri ktorej dokáže aktivovať až 80% vlastných rastových faktorov. Neobsahuje žiadne chemické aktivátory, čo eliminuje riziko alergických reakcií.  

Efekt ošetrenia

Pleť je po ošetrení jemnejšia, hydratovaná, vypnutejšia. Dochádza k zjemneniu hlkbokých vrások, odstráneniu kruhov pod očami, regenerácii jaziev a zastaveniu procesu stárnutia.

Miesta ošetrenia

Plazmalifting možno aplikovať:

 • dekolt
 • brucho
 • vnútorná strana stehien
 • ruky
 • koža na temene hlavy
 • čelo
 • spánky
 • orbitálna oblasť
 • líca
 • krk
 • kontúry tváre
 • perilabiálne vrásky
 

HIFU DOT - ULTRA TIGHT

Čo je HIFU DOT - ultra tight?

HIFU - High Intensity Focused Ultrasound je neinvazívny lifting tváre a krku, ktorý uspokojí aj najnáročnejšiu klientelu. Využíva prirodzenú regeneratívnu schopnosť organizmu. Jemne a postupne naštartuje omladzovací proces, obnovuje pamäť pokožky a pevnosť tkaniva. Bezprostredne po zákroku sú jasne viditeľné známky zlepšenia stavu pleti, ako je vypnutie a pevnosť. Kandidátom na zákrok je každý, kto cíti pokles pokožky. Zároveň je to účinná alternatíva pre všetkých klientov, ktorí chirurgický liftingový zákrok odmietajú.

Priebeh ošetrenia

Podobne ako pri iných ultrazvukových aplikáciách sa na pokožku priloží hladká ultrazvuková hlavica, ktorou lekár vysiela presne cielené impulzy intenzívneho ultrazvuku do rôznej hĺbky pokožky. Energia vytvorí sieť zásahov vzdialených od seba 1,3 mm a pokryje celú plochu ošetrovanej oblasti. Kolagénové vlákna zasahuje v hĺbke 1,5 až 3mm a v hĺbke 4 až 5mm zasahuje podporné tkanivo, kde sa dosahujú najlepšie liftingové výsledky. Teplota pri tomto ošetrení dosahuje 60 - 70C, kedy dochádza k okamžitému zmršteniu a napnutiu tkaniva. Pokožka reaguje na dodanú energiu tvorbou nového kolagénu - neokolagenéza, vďaka ktorému sa pleť omladí, postupne spevní a vypne.

 
 
Efekt ošetrenia

Od zákroku môžeme očakávať zdvihnutie obočia, viečok, vypnutie vrások okolo očí, lifting a spevnenie ochabnutých líc, spevnenie krku, podbradku, vyrysovanie okraja sánky, lifting prsníkov, brucha a ramien. Týmto prístrojom ošetrujeme aj celulitídu a strie.

Miesta ošetrenia

Vhodnými oblasťami pre Hifu lifting:

 • tvár - čelo, okolie očí, líca, podbradok
 • krk, dekolt
 • rôzne iné časti tela
 

Injekčná lipolýza

Čo je injekčná lipolýza?

Princíp účinku injekčnej lipolýzy spočíva v aplikácii prírodnej látky získavanej zo sójových bôbov - Phosphatidylcholinu (PPC). Táto látka rozpúšťa tuky. Je však nutné poznamenať, že nejde o metódu redukcie hmotnosti ale o metódu na zmenu kontúr tela. Ide skôr o odstránenie nežiadúcich tukových vankúšikov, ktorých sa pacient nemôže zbaviť ani pomocou cvičenia či diét. Práve v takom prípade môže byť injekčná lipolýza riešením.

Priebeh ošetrenia

Prípravok sa pomocou tenkej ihličky aplikuje priamo do tukových tkanív; ošetrené miesta môžu byť niekoľko dní (skúsenosti pacientov uvádzajú 3-5) začervenané, určite 24-36 hodín opuchnuté a pálivé. Po 3 dňoch sa však všetko vracia do normálu.

 
 
Efekt ošetrenia

Od zákroku môžeme očakávať:

 • odstránenie nadbytočného tuku v problémových oblastiach tela
 • eliminácia celulitídy
 • redukcia podbradku - dvojitej brady
 • redukcia jaziev
Miesta ošetrenia

Vhodnými oblasťami sú:

 • podbradok
 • tvár
 • krk
 • vonkajšie a vnútorné stehná
 • boky
 • paže
 • brucho
 

Radiesse

Čo je Radiesse?

Radiesse je výplň, ktorá sa aplikuje kanylou do podkožia ošetrovanej oblasti. Využíva sa na vyhladenie vrások a na stimuláciu produkcie kollagénu v podkoží. Obsahuje kalcium-hydroxyapatit (CaHA), ktorý stimuluje tvorbu vlastného kollagénu. V gély sa nachádzajúci vodík, kyslík a uhlík vytvárajú v podkoží štruktúru napodobnujúcu spojivové tkanivo. CaHA sa časom postupne vstrebáva a zanecháva za sebou telu vlastný rozmnožený kollagén.

Priebeh ošetrenia

Radiesse sa aplikuje podobne ako výplň kyseliny hyalurónovej, injekčne ihlou alebo kanylou do podkožia. Samotná aplikácia je nebolestivá, nakoľko výplň obsahuje aj malé množstvo lokálneho anestetika – lidocainu. Po aplikácii môže vzniknúť diskrétne začervenanie a opuch, pretrvávajúce do 24 hodín. Ihneď po aplikácii je možné vykonávať bežné denné aktivity.

 
 
Efekt ošetrenia

Radiesse zlepšuje kvalitu kože na niekoľkých úrovniach. Po aplikácii výplne sa objaví okamžitý účinok – vyplnenie a vyhladenie vrásky či doplnenie chýbajúceho objemu. V priebehu nasledujúcich 6 mesiacov prebieha stimulačný efekt novo-tvorby kolagénu.

CaHA stimuluje fibroblasty k postupnej produkcii kolagénu. Asi mesiac po aplikácii je už možné vidieť prvý liftujúci efekt výplne, ktorý sa v priebehu času zvýrazňuje. Liftingový efekt zabezpečuje hustá kolagénová sieť tvorená novými kolagénovými vláknami. Novovytvorená kolagénová sieť tak poskytuje dlhodobé spevnenie a podporu kože a kontúrovanie povädnutých obrysov tváre i tela.

S novotvorbou kolagénu sa postupne odbúravajú mikrosféry CaHA až do úplnej degradácie. Proces odbúravania CaHa nastupuje cca po 6 mesiacov od aplikácie.

Radiesse v mieste aplikácie pôsobí trojakým spôsobom:

 • vypĺňa vrásky a chýbajúci objem
 • liftuje a spevňuje kontúry
 • prirodzene omladzuje
Miesta ošetrenia

Aplikačné oblasti:

 • tvár
 • krk
 • dorzum rúk
 • kolená

Vital-Injector

Čo je Vital-Injector?

Vital Injector je unikátny prístroj, ktorý umožňuje rovnomerné a presne dávkovanie kyseliny hyalurónovej do požadovanej hĺbky. Týmto dosahuje lepší a trvanlivejší efekt na vypnutie vrások a hydratáciu pokožky. Vďaka takto aplikovanej kyseline hyalurónovej dochádza nielen k hydratácií, ale aj k následnému vypnutiu pokožky. Ďalej dochádza k aktivácii a rastu kolagénových vlákien, čím pokožka získa lepší tonus a elasticitu.

Priebeh ošetrenia

Pred zákrokom sa nanesie krém na znecitlivenie. Hlavice prístroja vytvoria podtlak, ktorý jemne vyzdvihne pokožku, takže sa materiál dostane do presnej hĺbky. Vital Injector sa zásadne líši technicky dokonalým a perfektne riaditeľnými systémom nielen hĺbky aplikácie (až do 5 mm), ale súčasne možno zvoliť dávku aplikovanú v každej z piatich ihličiek na hlavicu. Pokožka je tak ošetrená absolútne rovnomerným rozprestretím účinnej látky po celej ploche. Ďalšou výhodou je súčasné oddialenie vpichu od ciev, takže významne klesá počet modrín.

 
 
Efekt ošetrenia

Efekt po zákroku je dlhodobý a okamžite viditeľný, mikro vpichy a prípadné drobné modrinky vymiznú v priebehu pár dní, oblasť možno navyše výborne zakryť make-upom. Je to vynikajúca indikácia pre tenkú kožu na krku, dekoltu, okolie očí, pier a rúk. Využíva sa aj k zlepšeniu stavu poškodenej štruktúry kože po prekonanom akné, alebo na kožu poškodenú slnkom. Pokožka bude hydratovaná, omladená a vypnutá.

Miesta ošetrenia

Aplikačné oblasti:

 • tvár
 • krk
 • dekolt
 • okolie očí
 • ruky