Vitamín C: podpora imunity

Vitamín C je vedecky podložená, dermatológmi obľúbená zložka, ktorá môže pomôcť spomaliť skoré starnutie pokožky, zabrániť poškodeniu slnkom a zlepšiť vzhľad vrások, tmavých škvŕn a akné. Vitamín C je antioxidant, čo znamená, že bojuje proti škodlivým voľným radikálom (toxínom), ktoré prichádzajú do kontaktu s vašou pokožkou z vonkajších zdrojov, ako je znečistenie ovzdušia, alebo zvnútra tela v dôsledku bežných procesov, ako je váš metabolizmus. Voľné radikály môžu poškodiť pokožku a aplikácia lokálneho vitamínu C môže bojovať proti voľným radikálom a môže zlepšiť celkový vzhľad pokožky.

Výhody vitamínu C pre pokožku

Niekoľko klinických štúdií preukázalo, že vitamín C môže znížiť redukciu vrásky. Spolu s ďalšími hlavnými prínosmi pre zdravie je vitamín C kľúčom k zdraviu pokožky. Stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu, čo zlepšuje textúru a kvalitu pokožky.

Tu je niekoľko skvelých výhod vitamínu C pre pokožku:

1. Predchádzajte vráskam

Je to také deprimujúce, keď vaša pokožka vykazuje známky starnutia v podobe vrások. Vitamín C funguje krásne pri prevencii a redukcii týchto nežiaducich príznakov zvýšením syntézy kolagénu vo vašom tele. Výsledky dvoch štúdií ukázali, že vyšší príjem vitamínu C bol spojený s dobrým vzhľadom pokožky a topická aplikácia vitamínu C počas 12 týždňov preukázateľne znižuje vráskavosť pokožky, vyhladzuje pokožku a zvyšuje produkciu kolagénu.

2. Ochrana pred slnečným žiarením

Dlhodobé slnenie môže ohroziť vašu pokožku, ako je opálenie pokožky, drsná pokožka, začervenanie pokožky atď. Miestna aplikácia vitamínu C funguje ako antioxidant na ochranu pokožky pred UV žiarením. Kombinácie vitamínu C a vitamínu E sú účinnejšie v prevencii pokožky pred poškodením slnkom ako samotný vitamín.

3. Poskytnite pokožke hydratáciu

Vysoký príjem vitamínu C pomáha znižovať suchosť pokožky a dodáva pokožke vlhkosť. Kyselina askorbová zadržiava vodu v pokožke a zabraňuje jej vysušovaniu a masteniu.

4. Napomáha hojeniu rán

Vitamín C obsahuje kyselinu askorbovú, ktorá napomáha rýchlemu hojeniu rán aktiváciou tvorby kolagénu. Funguje lepšie, keď sa aplikuje topicky ako perorálne. Kombinácia vitamínu C a vitamínu E s inými perorálnymi terapiami na preležaniny a popáleniny napomáha rýchlemu zotaveniu.

5. Zlepšuje elasticitu pokožky

Aplikácia vitamínu C podporuje produkciu kolagénu a elastínu vo vašej pokožke, čo pomáha pokožke ostať pevná.

6. Znižuje tmavú pigmentáciu pokožky

Tmavá pigmentácia je tiež známa ako hyperpigmentácia kože, ktorá je spôsobená zvýšenou produkciou melanínu. Melanín je pigment, ktorý dáva farbu vašej pokožke. Hyperpigmentácia vo všeobecnosti nie je škodlivá, ale na účely krásy môže lokálna aplikácia vitamínu C znížiť tmavé škvrny.